środa, sierpnia 02, 2017

LAWENDA W OGRÓDKU

Wakacje to odpowiedni czas na zmiany zarówno w domu, jak i na ogrodzie. Wprawdzie urlop jeszcze przede mną, ale małe przeróbki już zaczęłam wdrażać w życie. Rozpoczęłam od ogrodu, w którym tak świetnie czujemy się po całym dniu pracy. Basen i wypoczynek w hamaku relaksują, natomiast ogród dodaje całości uroku. W ostatnim czasie mój mąż postanowił sprezentować mi niespodziankę i podczas mojej nieobecności zrobił skalniaczek ogrodowy, który prezentuje się świetnie. Brakowało w nim jednak lawendy, która jest niesamowicie urokliwa i nadaje całości piękny kształt.

Jak posadzić lawendę ? Okazuje się, że to banalnie proste. Wystarczy rozsunąć nasze kamienie, rozciąć agrowłókninę, posadzić i podlać. A później pięknym widokiem możemy się już cieszyć każdego dnia. Jak to mówią: "mała rzecz a cieszy". Szczególnie teraz, kiedy upały dają o sobie znać każdego dnia, trzeba nawadniać nasze rośliny ogrodowe regularnie. Pomysłów na dekorację ogrodową jest mnóstwo, należy tylko znaleźć te, które nam przypadną do gustu. A jak Wam się podoba takie rozwiązanie ?

5 komentarzy:

 1. Genialny wpis.Uwielbiam lawendę. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim ogrodzie również nie brakuje lawendy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam ogrodu a na balkonie jakoś niezbyt ładnie mi rosła. Może było jej za gorąco? mam bardzo słoneczny balkon.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie jest ona od niedawna, ale zawsze kochałam jej zapach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo bardzo bardzo potrzebowałam tego wpisu. Pokochałam lawendę na początku wakacji, kiedy w autobusie pewna starsza pani zupełnie mi obca podarowała świeżą gałązkę mojej corce. Znałam zapach lawendy, ale świeżą pokochałam.

  OdpowiedzUsuń

TOP